Cluster
members

Members list

Choose category
and/or enter manually

GSS Poland Ltd.

General Systems & Software (Poland) Ltd. sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu, optymalizacji, dostarczaniu, instalacji oraz serwisowaniu złożonych i rozbudowanych systemów informatycznych.

General Systems & Software (Poland) Ltd. sp. z o.o. rozpoczęła działalność w Polsce w 1990 roku w ramach współpracy organizacyjnej z najbardziej doświadczonymi integratorami systemów Digital Equipment Corporation, takimi jak Corstar Corporation w Nowym Jorku oraz General Systems & Software (USA) Ltd. w Bostonie. Trzon firmy GSS (Poland) Ltd . stanowi grupa specjalistów z wyższym wykształceniem elektronicznym, telekomunikacyjnym i informatycznym o wieloletnim doświadczeniu w pracy na odpowiedzialnych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach informatycznych Digital Equipment Corporation, IBM, Unisys i Hewlett Packard. Jako świadek historii kolejnych przejęć, GSS (Poland) Ltd. przez wiele lat była partnerem firmy Digital Equipment Corporation, następnie Compaq a obecnie Hewlett Packard, jednocześnie poszerzając portfolio swojej oferty poprzez partnerstwo z IBM, Oracle, VMware oraz DELL.
Przez ponad 27 lat działalności na polskim rynku, GSS (Poland) Ltd. zrealizował wiele złożonych i wymagających technologicznie projektów informatycznych w różnych branżach gospodarki takich jak banki, uczelnie, przemysł stoczniowy, przemysł stalowy, przemysł przetwórczy, służba zdrowia i urzędy publiczne.
Obecnie w ramach spółki rozwijany jest projekt o nazwie FUTURA Innovative Education, którego celem jest propagowanie edukacji wczesnoszkolnej w zakresie budowania kompetencjiprzyszłości u dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. FUTURA Innovative Education wspiera rozwój kreatywności i przedsiębiorczości, umiejętności miękkich takich jak myślenie krytyczne i rozwiązywanie problemów jak również umiejętności twardych takich jak kodowanie, robotyka i design thinking. Adres strony internetowej projektu: www.futura.tech.