Cluster
members

Members list

Choose category
and/or enter manually

Vemco

Firma Vemco specjalizuje się w projektowaniu, budowie i wdrażaniu systemów automatycznej identyfikacji i automatycznego zbierania danych w szczególności systemów rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu.

Firma Vemco specjalizuje się w projektowaniu, budowie i wdrażaniu systemów automatycznej identyfikacji i automatycznego zbierania danych w szczególności systemów rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu. Na rynku systemów automatycznej identyfikacji działa ponad 25 lat i jest jednym z najważniejszych dostawców tej klasy rozwiązań. Oferta Vemco obejmuje zarówno własne produkty z obszaru hardware i software (całe systemy, jak również komponenty), jak również produkty czołowych producentów i dostawców rozwiązań z zakresu systemów bezpieczeństwa i systemów automatycznej identyfikacji. Vemco prowadzi prace badawczo-rozwojowe, a wyniki tych prac z powodzeniem komercjalizuje i wprowadza sukcesywnie na rynek. Prowadzone prace realizowane są w ramach krajowych i międzynarodowych programów badawczo-rozwojowych (m.in. projekty ASTIM, ACCUS, DEWI, SCOTT), a dofinasowane są przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz europejskie inicjatywy ARTEMIS i ECSEL
Vemco posiada wyodrębniony dział systemów okablowania strukturalnego. Współpracując aktywnie z renomowanymi europejskimi i amerykańskimi producentami prowadzi on dystrybucję systemów okablowania strukturalnego oraz urządzeń do diagnostyki sieci LAN. W zakresie rozwiązań sieciowych proponowany jest sprzęt o wysokich parametrach technicznych i przystępnej cenie, a także rozwiązania typu „high-end”, których możliwości techniczne z dużym zapasem spełniają potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Prowadzone regularnie szkolenia certyfikujące pozwoliły przy tym zbudować sieć autoryzowanych instalatorów aktywnie działających na polskim rynku.

LACROIX Electronics

Spółka LACROIX Electronics zajmuje się produkcją podzespołów elektronicznych, w szczególności dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej.

Spółka LACROIX Electronics zajmuje się produkcją podzespołów elektronicznych, w szczególności dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej. Do klientów firmy zaliczają się największe koncerny na świecie, doceniając firmę za ponadprzeciętną jakość, elastyczność i profesjonalne podejście do klienta, z zachowaniem wysokich standardów pracy. Firma ma prawdopodobnie jeden z najlepszych pakietów socjalnych w regionie, dba także o stabilne zatrudnienie i gwarantuje duże możliwości rozwoju. Fabryka w Kwidzynie zatrudnia około 2000 osób i oferuje klientom szeroki wachlarz usług, takich jak: projektowanie, produkcja i montaż podzespołów elektronicznych, DfX, DfM, testowanie na urządzeniach zaprojektowanych dla klientów. Czyni to LACROIX jednym z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm z branży produkcji elektroniki w regionie.

OBR CTM S.A.

Kluczowymi obszarami działalności CTM są: systemy dowodzenia i kierowania środkami walki, systemy uzbrojenia broni podwodnej, systemy ochrony infrastruktury morskiej, systemy łączności radiowej i wymiany danych oraz badania i certyfikacja wyrobów.

Jako członek Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. i integrator systemów morskich uczestniczy w wielu projektach dotyczących rozwoju i wdrażania systemów i urządzeń z obszaru zwalczania zagrożeń na morzu oraz zapewnienia bezpieczeństwa morskiej infrastruktury krytycznej.
Ośrodek posiada szerokie kompetencje oraz doświadczenie w projektowaniu, budowie, dostawie i utrzymaniu systemów z obszaru wojskowej techniki, ze szczególnym uwzględnieniem wojskowej techniki morskiej. W oparciu o nowoczesne zaplecze wytwórcze oraz badawczo-techniczne Ośrodek dostarcza i rozwija swoje wyroby dzięki prowadzonym w trybie ciągłym badaniom naukowym, pracom rozwojowym i wdrożeniowym. Jego kluczowa działalność wpisuje się całkowicie w obszar Obronności i Bezpieczeństwa Państwa, i realizowana jest na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej oraz innych resortów. Część projektów prowadzona jest w ramach programów Europejskiej Agencji Obrony (EDA) i NATO. OBR CTM S.A. odnosi także sukcesy eksportowe dostarczając odbiorcom zagranicznym zaawansowane systemy uzbrojenia, w tym również zintegrowane okrętowe systemy walki.

GSS Poland Ltd.

General Systems & Software (Poland) Ltd. sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu, optymalizacji, dostarczaniu, instalacji oraz serwisowaniu złożonych i rozbudowanych systemów informatycznych.

General Systems & Software (Poland) Ltd. sp. z o.o. rozpoczęła działalność w Polsce w 1990 roku w ramach współpracy organizacyjnej z najbardziej doświadczonymi integratorami systemów Digital Equipment Corporation, takimi jak Corstar Corporation w Nowym Jorku oraz General Systems & Software (USA) Ltd. w Bostonie. Trzon firmy GSS (Poland) Ltd . stanowi grupa specjalistów z wyższym wykształceniem elektronicznym, telekomunikacyjnym i informatycznym o wieloletnim doświadczeniu w pracy na odpowiedzialnych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach informatycznych Digital Equipment Corporation, IBM, Unisys i Hewlett Packard. Jako świadek historii kolejnych przejęć, GSS (Poland) Ltd. przez wiele lat była partnerem firmy Digital Equipment Corporation, następnie Compaq a obecnie Hewlett Packard, jednocześnie poszerzając portfolio swojej oferty poprzez partnerstwo z IBM, Oracle, VMware oraz DELL.
Przez ponad 27 lat działalności na polskim rynku, GSS (Poland) Ltd. zrealizował wiele złożonych i wymagających technologicznie projektów informatycznych w różnych branżach gospodarki takich jak banki, uczelnie, przemysł stoczniowy, przemysł stalowy, przemysł przetwórczy, służba zdrowia i urzędy publiczne.
Obecnie w ramach spółki rozwijany jest projekt o nazwie FUTURA Innovative Education, którego celem jest propagowanie edukacji wczesnoszkolnej w zakresie budowania kompetencjiprzyszłości u dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. FUTURA Innovative Education wspiera rozwój kreatywności i przedsiębiorczości, umiejętności miękkich takich jak myślenie krytyczne i rozwiązywanie problemów jak również umiejętności twardych takich jak kodowanie, robotyka i design thinking. Adres strony internetowej projektu: www.futura.tech.